Як швидко знайти житло для найму (оренди)? Поради.

.

3 хвилин на читання.

Найм (оренда) житла є одним з найбільш поширених, зручних і вигідних способів проживання у будь якому місті України. Однак, перед тим, як орендувати житло, наймачу слід ретельно вивчити попит і пропозицію ринку нерухомості, продумати всі нюанси орендних зобов’язань і підібрати найоптимальніший варіант.

Швидко знайти житло для оренди можна дотримуючись наступних порад:
1. Визначте, яке житло ви хочете знайти?
В якому районі повинне бути житло? Який у вас бюджет? Що повинно бути навколо (ваша робота, дитячі садки/школи, розважальні комплекси і т.п.)? Яка кількість кімнат? Яка якість ремонту, меблів, побутової техніки?

2. Пошук житла.
Найпростіше шукати житло на найпопулярніших і відвідуваних сайтах. Наприклад, ОЛХ, всіляких сайтах нерухомості, місцевих форумах та відповідних групах соціальних мереж Фейсбук/Інстраграм. Пам’ятайте запитати ваших друзів, родичів, колег, знайомих.

Зазвичай, якщо житло на першому, останньому поверсі або кутова у будинку, то можна вимагати знижку у 5-10% від ринкової вартості.
Інший варіанти пошуку житла – звернутися до агентств нерухомості, але вам необхідно буде заплатити за послугу 50%-100% від місячної орендної плати (звісно, якщо ви укладали договір про надання послуг).

3. На що звернути уваги під час пошуку житла?
– Зверніть увагу чиї оголошення ви читаєте: власника чи агента з нерухомості.
– Яка якість тексту оголошення та фотографій?
– Які обмеження або переваги застосовує орендодавець для наймачів (без тварин, без дітей, не студенти та ін.)? Якщо, ви не підходите під ці критерії, то краще не дзвоніть;
– Яка ціна пропозиції? Якщо дуже дешево порівняно з іншими подібними пропозиціями або власники просять перевести невелику суму коштів на картку, то скоріш за все це шахраї;
– Якщо ви зателефонуйте за оголошенням і вам повідомлять, що дана конкретна квартира вже здана і запропонують інші варіанти, то скоріш за все такої квартири і не було. Це так звані оголошення-приманки, які розміщуються тільки для того, щоб дістати номер телефону потенційного орендаря;
– Можете попросити наймодавця надіслати більше фотографій або відео;
– Дзвоніть у конкретні години прийому дзвінків, якщо вони вказані;
– Сезонність. Низький попит з середини грудня до середини-кінця січня, травень – червень. Високий попит з серпня до середини жовтня.

​​​​​​​4. Які питання задавати наймодавцю (орендодавцю)? Як вести переговори по телефону та огляд житла читайте у нашій наступній статті.
Також, можете скористатись послугами агентств нерухомості і вони все це зроблять замість вас. Але майте на увазі, що у деяких з них основна мета – це заселити вас у будь яке житло та отримати свої комісійні. Усі проблеми з наймодавцями вам доведеться вирішувати самостійно. Більш зважене рішення щодо користування послугами агентств нерухомості ви можете прийняти після ознайомлення з нашою статтею «Звертатись наймачу (орендарю) до агентств нерухомості чи ні?».

Це була 2-га стаття із 8-ми, яка призначена для наймачів (орендарів).

Інші статті, які призначені для наймачів (орендарів):

2. Як швидко знайти житло для найму (оренди)? Поради. – поточна стаття.