Оформлення договору купівлі-продажу. Передача коштів.

.

2 хвилини на читання.

Оформлює договір купівлі-продажу нотаріус. Краще, якщо ви самі підберете нотаріальну контору, щоб мінімізувати ризики. Зазвичай, нотаріуса обирає покупець, оскільки він більше ризикує своїми коштами.

Процедура оформлення купівлі-продажу квартири:
– Продавець й покупець готують і подають нотаріусу необхідні документи;
– Нотаріус складає договір і дає сторонам для ознайомлення та уточнення;
– Сторони перевіряють правильність введення інформації в договір;
– Чоловіки або дружини сторін, якщо вони є, підписують згоду на вчинення правочину;
– Сторони сплачують всі податки та обов’язкові платежі;
– Проводиться передача грошей від покупця продавцю;
– Нотаріус засвідчує договір купівлі-продажу і вносить дані до державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
– В результаті покупець отримує на руки оригінал та завірену копію договору купівлі-продажу, виписку з реєстру, технічний паспорт на квартиру і ключі.

Вказуйте в договорі чесну суму угоди. Навіть якщо друга сторона наполягає на зниженні зазначеної суми, щоб знизити податкове навантаження, не варто йти у неї на поводу. Внаслідок будь-яких проблем з купленої або проданої квартирою і розглядів в судовому порядку, ви зможете апелювати тільки до суми, зазначеної в договорі.

Отримання коштів.
При проведенні операції багато людей будуть знати про те, що у вас з’являться гроші. Потрібно заздалегідь продумати всі ваші дії після отримання коштів:
– Як ви будете перевіряти справжність грошових купюр;
– Куди ви понесете гроші;
– Хто буде вас супроводжувати;
– Які заходи безпеки ви розробите.

Кошти краще перевозити на своїй машині. Якщо немає машини, то попросити надійних знайомих забрати вас. Бажано, щоб ви звами були ще кілька осіб. У машині можна розділити суму на кілька частин і розвести кошти по різних місцях зберігання. Не тримайте все в одній квартирі. Частина можна покласти у родичів, частина в банк на депозит, частина ще кудись.

Податки.
Продавець отримує дохід, тому виручена сума обкладається податком на доходи фізичних осіб, який становить 5% (18% для нерезидентів) від вартості майна і військовим збором в розмірі 1,5%.
Податок не стягується, якщо житло належить її власнику на протязі не менше 3 років і це перший його договір купівлі-продажу в поточному році та нерухомість була отримана у спадок.
Покупець оплачує 1% від вартості майна в пенсійний фонд (стаття 4 закону № 400/97-вр «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»).

Це була 3-тя стаття із 4-ох, яка призначена для продавців житла.

Інші статті, які призначені для продавців: