Оформлення договору купівлі-продажу. Передача коштів.

.

2 хвилини на читання.

Оформлює договір купівлі-продажу нотаріус. Краще, якщо ви самі підберете нотаріальну контору, щоб мінімізувати ризики. Зазвичай, нотаріуса обирає покупець, оскільки він більше ризикує своїми коштами.

Процедура оформлення купівлі-продажу квартири:
– Продавець й покупець готують і подають нотаріусу необхідні документи;
– Нотаріус складає договір і дає сторонам для ознайомлення та уточнення;
– Сторони перевіряють правильність введення інформації в договір;
– Чоловіки або дружини сторін, якщо вони є, підписують згоду на вчинення правочину;
– Сторони сплачують всі податки та обов’язкові платежі;
– Проводиться передача грошей від покупця продавцю;
– Нотаріус засвідчує договір купівлі-продажу і вносить дані до державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

В результаті покупець отримує на руки оригінал та завірену копію договору купівлі-продажу, виписку з реєстру, технічний паспорт на квартиру і ключі.
Вказуйте в договорі чесну суму угоди. Навіть якщо друга сторона наполягає на зниженні зазначеної суми, щоб знизити податкове навантаження, не варто йти у неї на поводу. Внаслідок будь-яких проблем з купленої або проданої квартирою і розглядів в судовому порядку, ви зможете апелювати тільки до суми, зазначеної в договорі.

Передача коштів.
При проведенні операції багато людей будуть знати про те, що у вас є гроші. Потрібно заздалегідь продумати всі ваші дії до передачі коштів. Хто буде вас супроводжувати? Які заходи безпеки ви розробите? Кошти краще перевозити на своїй машині. Якщо немає машини, то попросити надійних знайомих відвести вас. Бажано, щоб ви звами були ще кілька осіб.

Податки.
Продавець отримує дохід, тому виручена сума обкладається податком на доходи фізичних осіб, який становить 5% (18% для нерезидентів) від вартості майна і військовим збором в розмірі 1,5%.
Податок не стягується, якщо житло належить її власнику на протязі не менше 3 років і це перший його договір купівлі-продажу в поточному році та нерухомість була отримана у спадок.
Покупець оплачує 1% від вартості майна в пенсійний фонд (стаття 4 закону № 400/97-вр «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»).
Зазвичай, всі податки платить покупець або за домовленістю сторін.

Це була 3-тя стаття із 4-ох, яка призначена для покупців житла.

Інші статті, які призначені для покупців: